Uztura bagātinātāji


 Piektdien, 3. februārī „Labo domu studijā” norisinājās viena no interesantākajām veselīga uztura lekcijām – „Uztura bagātinātāji un to nepieciešamība organismam”. Tika uzdots jautājums, par ko klusē gan ārsti, gan farmaceiti, gan visa sabiedrība kopumā – kas ir uztura bagātinātāju bizness un vai tiešām mūsu organismiem ir nepieciešamas visas tās „brīnumtabletes”? Seminārs pārsvarā sastāvēja no praktiskajiem piemēriem – tiem uztura bagātinātājiem, ko tirgo tepat Latvijā, tika izvērtēta to reklāma, reklāmas efektivitāte, reklāmas triki, ar ko ražotājs maldina mūs, patērētājus. Skaists iepakojums, skaļi lozungi par „revolucionārām formulām”, „unikālām molekulām, kas šķīdina taukus”, viltotu ekspertu atsauksmes un tikpat viltotu patērētāju atsauksmes, zinātniski termini, kuru nejēdzīgumu dažreiz nespēj saprast pat cilvēki ar medicīnisku izglītību… izrādās, liela daļa uztura bagātinātāju ir absolūti bezjēdzīgi, bet tas vēl nav viss – tie var būt bīstami veselībai. Cilvēki tiek nežēlīgi maldināti, jo uztura bagātinātāju mērķis ir nevis cilvēku labsajūta, bet, tikai un vienīgi – nauda.

Lai neapjuktu visa šajā uztura bagātinātāju daudzveidībā, der atcerēties, ka tos mēs lietojam tikai tad, kad ir reāla problēma, piemēram, vitamīnu un minerālvielu preparātus lietojam tikai ziemā, kad uzturā ir maz dārzeņu un augļu; uztura bagātinātājus mieram un miegam lietojam tikai tad, kad ir smags stress un pārdzīvojumi. Nekad nedrīkst ārstēties ar uztura bagātinātājiem – tā ir tikai papildus terapija pie ārsta izrakstītajiem medikamentiem. Visi svaru samazinošie uztura bagātinātāji, kas apsola sadedzināt 14 kg nedēļā ir neefektīvi un bīstami veselībai. Un iegādāties uztura bagātinātājus ir droši tikai aptiekās un speciālās tirdzniecības vietās, nekādā gadījumā – internetā, katalogos, no izplātītājiem.

Pirms lietot kādu uztura bagātinātājus der pakonsultēties ar ārstu vai uztura speciālistu. Neļaujiet sevi maldināt un likt iegādāties vielas, kas Jūsu organismam nav nepieciešamas!

Ksenija Andrijanova (uztura speciālists)

Komentāri (6)  |  2012-02-08 23:07  |  Skatīts: 4923x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Māra* - 2012-02-20 05:15
Cik tad Jums neko nepelnošās aptiekas un farmaceitikas bizness samaksāja par šādu visu uztura bagātinātāju iemešanu vienā maisā? Tie ir tikpat dažādas kvalitātes un iedarbības, cik jebkura cita lieta. Starp sēnalām ir arī zelta graudi. Ja aptiekas ir pilnas ar tik veselību veicinošiem produktiem, kādēļ cilvēki un paši ārsti ir tik slimi? Ja gribat cilvēkiem dot sakarīgu vērtējumu, tad , lūdzu, konkrēti, ar konkrētām firmām un nosaukumiem un pamatojumu!

Iveta* - 2012-02-20 19:49
Sveika, Māra!
To, ko tu vēlies -sīkāku informāciju un pamatojumus varēja iegūt, apmeklējot šo semināru.

Ieva* - 2012-02-20 21:53
Labdien, Māra!
Kā jau raksta sākumā minēts, ka lekcijā šī tēma tika izrunāta un tika minēti gan piemēri, gan konkrētu pētījumu rezultāti. Bet, protams, katram ir iespēja izvēlēties un izvērtēt sniegto informāciju par jebkuru intreresējošu jautājumu.
Lai veicas!

Signe* - 2012-02-22 01:59
Pilnīgi piekrītu, nav mums vajadzības ēst tabletes, ja lietojam normālu uzturu. Žēl, ka nezināju par semināru, notekti būtu aizgājusi .

Ieva* - 2012-02-22 17:12
Sveika, Sigita!
Ja ir vēlme un interese personīgi saņemt informāciju par plānotajiem seminātiem, droši var sūtīt savas koordinātes (e-pastu) uz labodomustudija@gmail.com!
Veiksmīgi!

Biruta* - 2014-12-17 18:10
Labdien !
Mani mulsina"" Ksenija Andrijanova (uztura speciālists)""
Ņemot vērā,ka uztura speciālistus Latvijā sagatavo no 2007 gada RSU Rehabilitācijas fakultātes Uztura nodaļa, ieskatījos absolventu sarakstos, bet..... uztura speciālista ar šādu Vārdu Uzvārdu tur nav


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ