IEDVESMA RUDENIM


 Rudens tradicionāli ir tas laiks, kad mēs paši un arī mūsu organisms maina ikdienas ritmu, un lēnām sāk noskaņoties laikam, kas dabā ir paredzēts kā klusais periods - ziemai. Šajā laikā mēs paliekam it kā nīgrāki, nedaudz apātiskāki, nereti jūtamies nogurušāki un mazāk pozitīvo emociju pārņemti, nekā tas ir, piemēram, pavasarī un vasarā. Taču, vai tiešām rudenim tādam ir jābūt? Te dažas idejas, kas ļaus gūt iedvesmu! Varbūt arī tavs rudens un ziema nemaz nebūs tie tumšākie un klusākie gada mēneši?

Labas lietas, ko darīt RUDENĪ!
Dodies svaigā gaisā! Kādēļ gan rudens nevarētu būt viens lielisks brīvdabas pasākumu laiks? Tieši septembris un oktobris ir tie gada mēneši, kad ir jāķer vēl pēdējās skaistās un saulainās dienas! Un kā gan vēl labāk to izdarīt, ja ne dodoties pie dabas? Iespējas ir visdažādākās - sākot no gariem izbraucieniem ar riteni, vai pastaigām ar kājām, un beidzot ar visas ģimenes kopīgu došanos uz mežu sēnēs! Taču tikpat labi, kādēļ gan neizbraukt līdz jūrai un nesagaidīt saulrietu? Vai, piemēram, vari sarīkot sev, ģimenei un draugiem grillsezonas noslēguma pasākumu dārzā! Patiesībā iespējas ir bezgalīgas, galvenais ir atcerēties par to, ka rudens vakari vairs nav vasaras vakari un, ja aktivitātes plānotas arī vakarā, tad kāda siltāka apģērba kārta lieti noderēs. Visādi citādi - baudi sauli un krāsainās lapas! Ieelpo rudens smaržu un neskumsti - katram gada laikam taču piemīt sava burvība!
...
Komentāri (0)  |  2012-09-25 06:42  |  Skatīts: 1448x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Iepriecini savu mammu Mātes dienā!


 Miers. Drošība. Mīlestība - šie vārdi vislabāk raksturo vārdu „Mamma".

Mamma vienmēr ir un būs vismīļākais cilvēks pasaulē

Tāpēc darīsim tā, lai Mātes diena mūsu mammām kļūtu par pašu skaistāko dienu gadā.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-26 03:43  |  Skatīts: 3329x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mārtiņš Geida: Mūžīgās jaunības eliksīrs 1.daļa


 MŪŽĪGĀS JAUNĪBAS ELIKSĪRS

Vecmāmiņas saka, ka visas slimības ir no nerviem. Tas ir tikai daļēji precīzi, jo patiesībā nervi ir energoapgādes sistēma organismam, tā ir elektrolīnija, bet elektrostacija ir sirds. Šajā elektrostacijā katram jau ir ielikts atšķirīgs dzīvības enerģijas daudzums. Vēl to var salīdzināt ar akumulatoru, kad tas ir tukšs, tad attiecīgo ierīci iedarbināt un izmantot nevar. Līdz ar to var teikt, ka cilvēka dzīves kvalitāte ir saistīta ar organisma iekšējo rezervju daudzumu, jo mazāk šīs enerģijas, jo vairāk cilvēks slimo, jo vairāk enerģijas - slimo mazāk. Pie tam, ja cilvēkam ir ļoti daudz iekšējo rezervju, viņš var izturēt milzīgas slodzes un nenogurt, uzturēties ekstremālos apstākļos un nesaslimt, arī atkarības neietekmēs šādu cilvēku organismu, var smēķēt līdz 90 gadiem un plaušas veselas u.tml. Taču, ja dzīvības potenciāls ir neliels, var nomirt arī mātes miesās vai arī pirmajos dzīves gados (ko sauc par zīdaiņu pēkšņo nāvi), vai arī cilvēks bieži slimo, nav spēka, ātri uzbudinās, alerģiskas reakcijas uz jebkuru izteiktāku kairinājumu, toksisko vielu lietošana (narkotikas, alkohols, smēķēšana) uzreiz rada veselības traucējumus.

...
Komentāri (5)  |  2012-04-04 00:24  |  Skatīts: 25032x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mārtiņš Geida: Mūžīgās jaunības eliksīrs 2. daļa


 Turpinājums rakstam
"Mūžīgās jaunības eliksīrs 1. daļa"!

Ēdiens

Kādam ir jābūt ēdienam, jo tas ir otrs svarīgākais enerģijas iegūšanas avots (pirmais ir elpošana)?

 

...
Komentāri (2)  |  2012-04-04 00:17  |  Skatīts: 13363x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kas ir Vēdas?


 Vārds ,,vēdas" senajā sanskrita valodā nozīmē ‘zināšanas' jeb ‘tas, kas ir zināms'. Ne velti latviešu valodā ir vārdi,,vieds" un ,,viedums" un krievu valodā ,,vedatj" - ‘zināt', kā arī ,,vedomosti", „povedatj", ,,razvedatj" un ,,osvedomitsja". Šī vārda sakne vai tā locījumu formas ir saglabājušas nozīmi daudzās mūsdienu valodās: piemēram, angļu valodā ,,wit" ir ‘gudrība', ‘prāts', ‘saprāts', ,,witness" - ‘liecība', ‘pierādījums', vācu valodā ,,wissen" nozīmē ‘zināt' un ‘zināšanas', zviedriski ,,veta" un holandiski ,,weten" nozīmē ‘zināt', čehu valodā ,,vim" - ‘es zinu', „vidim" ir ‘es redzu', bet grieķu valodā ,,woida" nozīmē ‘es zinu' un latīņu valodā „video" - ‘es redzu'. ...
Komentāri (0)  |  2012-03-15 06:49  |  Skatīts: 2045x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kas ir Gavēnis?Šodien ir Pelnu diena, un tajā Rietumu kristīgajā baznīcā sākas Lielais gavēnis. Tas ilgst 40 dienas līdzLieldienām, mudinot cilvēkus vairāk aizdomāties par garīgām un mūžīgām, nevis materiālām vērtībām.
Gavēnis ir kristiešu jaudīgākā garīgā disciplīna. Gavēnis iekļauj atteikšanos no dažādiem ēdieniem, kā arī no citām lietām,  kas paņem mūsu uzmanību un laiku, piemēram televizora, medijiem, interneta. Bīvo laiku,  kas radies atsakoties no šīm lietām izmanto Dieva slavināšanai,  lūgšanām, komunicējot ar saviem tuviniekiem, apciemojot draugus.

...
Komentāri (0)  |  2012-02-22 07:01  |  Skatīts: 1885x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Uztura bagātinātāji


 Piektdien, 3. februārī „Labo domu studijā” norisinājās viena no interesantākajām veselīga uztura lekcijām – „Uztura bagātinātāji un to nepieciešamība organismam”. Tika uzdots jautājums, par ko klusē gan ārsti, gan farmaceiti, gan visa sabiedrība kopumā – kas ir uztura bagātinātāju bizness un vai tiešām mūsu organismiem ir nepieciešamas visas tās „brīnumtabletes”? Seminārs pārsvarā sastāvēja no praktiskajiem piemēriem – tiem uztura bagātinātājiem, ko tirgo tepat Latvijā, tika izvērtēta to reklāma, reklāmas efektivitāte, reklāmas triki, ar ko ražotājs maldina mūs, patērētājus. Skaists iepakojums, skaļi lozungi par „revolucionārām formulām”, „unikālām molekulām, kas šķīdina taukus”, viltotu ekspertu atsauksmes un tikpat viltotu patērētāju atsauksmes, zinātniski termini, kuru nejēdzīgumu dažreiz nespēj saprast pat cilvēki ar medicīnisku izglītību… izrādās, liela daļa uztura bagātinātāju ir absolūti bezjēdzīgi, bet tas vēl nav viss – tie var būt bīstami veselībai. Cilvēki tiek nežēlīgi maldināti, jo uztura bagātinātāju mērķis ir nevis cilvēku labsajūta, bet, tikai un vienīgi – nauda.

...
Komentāri (6)  |  2012-02-08 23:07  |  Skatīts: 4924x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sveiciens saulei - Sūrya Namaskar
Sūrja namskār ir vinjāsa—āsanu virkne, kas tiek izpildītas bez pārtraukuma. Šī ir sena jogas vinjāsa. Joga, ājurvēda un džjotišs (vēdiskā astroloģija) senajā Indijā attīstījās līdzās cita citai; sūrja namaskār vinjāsa tiek godinātas džjotiša divpadsmit mājas. Jogs katru rītu izpilda šīs divpadsmit vinjāsas āsanas, tā godinot savas natālās kartes divpadsmit mājas, bet verbāli atkārtojot mantras — tā viņš pielīdzina to enerģiju savas dzimšanas kartes zvaigznēm un izlīdzina, integrē tatvas savā ķermenī ar tatvām, kas atrodas visumā. Šajā vinjāsa ir divpadsmit āsanu un katrai ir savs vārds, enerģētiska funkcija un mantra.

...
Komentāri (0)  |  2012-01-18 03:14  |  Skatīts: 3905x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


2012.gads - Melnā pūķa gads. Austrumu horoskops.Saskaņā ar ķīniešu tradīciju 2012.gads būs Melnā Pūķa (ūdens stihija) gads. Pūķa simbols Ķīnā ir svēts, tas vēstī par varenu pirmatnēju spēku. Ķīnieši pret šo mītisko dzīvnieku izturas ar bijību un norāda, ka labi ir izmantot Pūķa atbalstu un aizsardzību, bet tai pašā laikā nākas būt piesardzīgam. Kā nu gan ne, ja Pūķis ar savu ugunīgo elpu var sadedzināt it visu sev apkārt? 

Saskaņā ar vispārējo prognozi 2012.gads kopumā solās būt dinamisks, piepildīts dažādiem notikumiem, iespējams pietiekami dramatiskiem. 
...
Komentāri (0)  |  2012-01-05 00:14  |  Skatīts: 1983x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mājas iekārtošana pēc FenŠui bagua metodes


 Fen šui bagua ir telpisks režģis, kas atklāj, kā tieši jebkuras ēkas visdažādākās zonas, kurās jūs uzturaties, atstāj iespaidu uz dažādiem jūsu personiskās dzīves aspektiem.
Ja jums mājās vai darbā ir kāda atsevišķa vieta, kura pēc iztīrīšanas tikpat ātri atkal un atkal tiek piesārņota, paraugieties, kādā bagua zonā tā ir novietota, un pārbaudiet, kas šajā jomā notiek jūsu dzīvē. Droši vien atklāsiet, ka tā ir tieši tā jūsu dzīves daļa, kurai arī ir nepieciešama pastāvīga uzmanība un kurā kaut kas joprojām turpina aizķerties.

...
Komentāri (0)  |  2012-01-05 00:10  |  Skatīts: 17579x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | 1 [2] |