Mārtiņš Geida: Mūžīgās jaunības eliksīrs 2. daļa


 Turpinājums rakstam
"Mūžīgās jaunības eliksīrs 1. daļa"!

Ēdiens

Kādam ir jābūt ēdienam, jo tas ir otrs svarīgākais enerģijas iegūšanas avots (pirmais ir elpošana)?

 

Ēdiens tikai tad saucas ēdiens, ja tas:

DOD SPĒKU, ATVESEĻO UN PAILDZINA DZĪVI. 

Pūstoši un pūšanu veicinoši produkti, kuri ilgstoši pārstrādājas (sēnes, gaļa), smirdīgi, sapelējuši, veci, produkti ar konservantiem (jau ir pierādījumi, ka konservanti uzkrājas ķermenī un ķermeņi pēc nāves vēl nesadalās daudzus gadus), kas nāk no vietām, kur zeme ir kapitāli saindēta (Spānijas siltumnīcas, kur augiem vairs nav dabīgās smaržas, zeme to vairs nedod, kā arī nedod dzīvības enerģiju, kas būtu vajadzīga cilvēkiem) - samazina dzīves ilgumu.

 

Ēdiena uzņemšanas un baudīšanas nosacījumi.

 • Pirmais, kas ir jāskatās: kas ir gatavojis, kādi ir gatavošanas apstākļi. Vislabākais ir svētītais ēdiens un to var iemācīties pagatavot pats, jo tas atbilst visiem trijiem veselīga ēdiena parametriem un tas nerada karmu, kas veidojas, kad mēs izmantojam citas dzīvās būtnes sev par barību (jo mazāk vardarbības enerģijas uzņemam, jo labāk).
 • Produkti, kurus lieto uzturā: jāsamazina vardarbības ceļā iegūtie produkti - gaļa, zivis, kas nāk citām dzīvajām būtnēm laukā pa pakaļu (olas) - tie visi ir bada laiku produkti, kurus drīkstētu lietot tikai laikā, kad nekā cita nav ko ēst. Vēl jāsamazina to produktu lietošana, kuriem nav pārāk labs raksturs (sīpoli, ķiploki, mārrutki, sēnes).
 • Ēšanas laikā jāskatās, kādā kompānijā atrodies, ja ēd telpā, kur tev nepatīk kāds cilvēks, tad tu apēd šī cilvēka negatīvo karmu. Nedrīkst skatīties TV vai lasīt avīzes, vai runāt kaut ko negatīvu.
 • Nedrīkst pārēsties - tas samazina dzīves ilgumu un veido toksīnus.
 • Ēdienreizes jāietur laikā, kad vislabāk ēdiens pārstrādājas 7.00 (6.00) - 8.00.; 11.00. - 12.00 (13.00).; 17.00. - 18.00 (19.00), iekavās norādītais laiks nav tik labs, bet daba vēl vai jau atbalsta ar savu uguns enerģiju, cilvēks patērē mazāk savas enerģijas. Izņēmums ir bērni (līdz laikam, kad viņi ir izauguši, vismaz 14 - 16 gadi), kuriem jādod ēst, kad viņi grib. Kā arī jāņem vērā individuālās cilvēka īpatnības (darba apstākļi, slodze utt.).
 • Ēdienam ir jābūt svaigam. Otrās dienas ēdienu var droši mest ārā, enerģētiskās vērtības tur faktiski nav (īpaši garšīgi otrajā dienā ir ledusskapī stāvējuši vārītie makaroni, kartupeļi, nedēļu garā skābo kāpostu zupa). Vēl piedevām tas radīs toksīnus, kas samazina dzīvības potenciāla daudzumu. To pašu var teikt par ēdieniem ar pārtikas konservantiem. Svaigs ēdiens un garšvielas papildina dzīvības potenciālu.
 • Ēdiens jādzer, ūdens jāēd.
 • Jāēd, kad esi izsalcis, jādzer, kad esi izslāpis.
 • Jāņem vērā produktu savietojamība savā starpā un to piemērotība cilvēka individuālajai konstitūcijai. Nevajadzētu savienot kopā augļus ar dārzeņiem, augļi pārstrādājas ilgāk un tie lietojami starp pamatēdienreizēm.

Produkti katrai dienai veselības un jaunības saglabāšanai (jāskatās individuālā nepanesība un veselības stāvoklis):

 • Mandeles (mazākā mērā rieksti), obligāti jāplaucē un jānoņem nost miza, jo miza veicina organisma izžūšanu.
 • Govs piens (ghī un piena produkti), lai cilvēks būtu labsirdīgs, piena produktiem jāsastāda 30% no visas uzņemamās pārtikas.
 • Mieži.
 • Dateles (jāpērk tās, kuras nav mērcētas cukura sīrupā, vai arī sacukurotās pirms lietošanas apstrādā ar vārošu ūdeni).
 • Ūdens (nevis šķidrumi) vienmēr jādzer ne vēsāks par ķermeņa temperatūru, īpaši tam jāseko ziemas laikā, jo ūdens no ķermeņa iztvaiko ne mazāk kā vasarā, ziemā tas ir saistīts ar iekšējā siltuma palielināšanos, jo ārā taču ir auksts un vajag ieslēgt apkuri, ir intensīvāka vielmaiņa.
 • Vīnogas (rozīnes), granātābols.
 • Olīvas un olīveļļa (tikai zaļās, jo melnās lielākoties iegūst ar fermentēšanas metodēm, ir arī izņēmumi, jo vairāk fermentēts produkts, jo vairāk vajag enerģijas, lai to pārstrādātu).
 • Sezams: eļļa (nedrīkst ārīgi izmantot pie ādas pataloģijām), sēklas, sezama pasta (tahina).
 • Redīsi (ne vairāk kā 1 ēdamkaroti vienā reizē, maksimums divas).
 • Griķi, šo produktu var ēst no rīta līdz vakaram, organisms to labi pārstrādā.
 • Kāposti, spināti.

 

Ārstnieciskie preparāti un citi līdzekļi

Visi afrodiziaki ir rasjāna un visi rasajānas produkti ir afrodiziaki - palielina dzimumtieksmi. (Nevajadzētu lietot mākslīgos dzimupotenci stimulējošos līdzekļus tādus kā viagra, jo tas iznīcina dzīvības potenciālu. Varbūt dažiem liksies, ka ir vērts samaksāt ar pāris gadiem no savas dzīves par pāris baudas mirkļiem.)

Arī laktāciju palielinošie produkti ir rasajāna (jau pieminētais govs piens).

Rasājanas augu medikamentiem ir divējāda iedarbība: palielina dzīvības potenciālu un ārstē noteiktas organisma sistēmas. Pieminēšu dažus no tiem.

 • Ženšeņš - plaši pazīstams rasajānas produkts, tikai vecākiem cilvēkiem pirms tā lietošanas uzsākšanas vajadzētu pārbaudīt sirds stāvokli un asinspiedienu, lai milzīgais enerģijas pieplūdums nenodarītu viņiem pāri. Mūsu laikmetā laikam vajadzētu vairāk pārbaudīties jaunajiem, siltumnīcas apstākļos augošajiem cilvēkbērniem.
 • Sparģelis (shatavari)- rasajāna sieviešu hormonālajai sistēmai (ārstē sieviešu slimības).
 • Ashwagandha - rasajāna vīriešu hormonālajai sistēmai.
 • Chyavanaprasha - rasajāna kopumā, labs elpošanas ceļiem. Ilgstoši lietojot, iedarbojas kā antioksidants. Unikāls zālīšu maisījums.
 • Safrāns - garšvielu karalis. Silda uz pannas, kad sāk smaržot, liek siltā pienā un dzer. Daudz dzīvības potenciāla. Toksikoloģijā viena no stiprākajām pretindēm, īpaši nervu toksīniem.
 • Shilajit (mūmijs) - afrodiziaks, rasajana abu dzimumu pārstāvjiem. 1 grams dienā, kā rasajāna. Pārdodas aptiekās.
 • Lakrica - normalizē dzīvības enerģijas kustību. 1 tējkarote 2 reizes dienā 30 minūtes līdz ēšanai. Labāk ar pienu, īpaši vata tipa cilvēkiem. Ķīnieši šo līdzekli uzskata labāku par ženšeņu. Daudzi viebjas izdzirdot šo vārdu, jo atceras lakricu konfekšu garšu. Jā, patiešām lakrica ir ļoti salda, bet ar pienu tās garša ir pavisam savādāka.
 • Fenheļa sēklas - elpošanas sistēmas problēmas, atkrēpojošs līdzeklis. Labi iedarbojas uz aknām, mīksti dzen žulti.

Centrālo nervu sistēmu (CNS) atjaunojošie produkti

 • Kalmju saknes (labāk no Dienvidāzijas, jo mūsējās vairāk izraisa vemšanu, tas ir saistīts ar uzņemto Saules siltuma un gaismas daudzumu) - rasajāna CNS sistēmai. Obligāti lieto ar pienu un tikai no rīta, jo stipri stimulē nervu sistēmu un paaugstina asinsspiedienu. Devu nosaka individuāli. Nevajadzētu izraisīt vemšanu, tad deva jau ir par lielu. Spazmolītiķis (rūgtās garšas dēļ, visi augi ar rūgto garšu noņem vai/un samazina sāpes, paplašina organismā dažādus vadus un tukšās telpas, ne par velti kuņģa ārstēšanai izmanto vērmeles, bronhu - Islandes ķērpja lapotni utt), paplašina asinsvadus smadzenēs, baro galvas smadzenes un muguras smadzenes (saldās garšas dēļ).
 • Brahmi - smadzeņu toniks. 1 tējkarote 2x dienā. Pazemina asinsspiedienu, tāpēc nav ieteicams cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu.
 • Gotu kola - smadzeņu toniks. Hematomu uzsūkšanās. Līdzsvaro smadzeņu pusložu darbību. Var iegādāties jebkurā uztura bagātinātāju izplatīšanas firmā vai pasūtīt savā aptiekā.

Pie CNS atjaunojošajiem līdzekļiem iesakāma joga, prānajāma (elpošanas vingrinājumi). Brīdinājums saistībā ar elpošanas vingrinājumiem, pašdarbība šeit nav pieļaujama, jo iznākums var būt letāls. Dažādi meditācijas un relaksācijas veidi, kas palielina mieru.

Atgādinu, ka ķīmisko medikamentu lietošana ir ārstēšanās tumsonībā, kas der, ja cilvēks nemāk ārstēties savādāk.

Masāža un eļļošanās procedūras

Unikāls līdzeklis, kuru ajūrvēdā izmanto gan profilaksē, gan ārstēšanā. Šeit vairāk domāta eļļas masāža (vai eļļošanās procedūras). Masāža ar eļļu ne tikai atslābina, bet arī palīdz šūnu vielmaiņas procesā (masāža bez eļļas atslābina, bet neatjauno šūnas, masāža ar ātras iedarbības krēmiem dod ātrus rezultātus, bet izdzen organismu), kas ļauj izvadīt toksīnus un atjaunot normālu šūnu veidošanās procesu. Rezultāts ir normāla šūnu mijiedarbība, signālu un impulsu pareiza nodošana, paātrināta veselu šūnu reģenerācija, imunitātes stiprināšana utt. Eļļa pēc savām īpašībām ir līdzīga dzīvības potenciāla aprakstam senajos traktātos, tāpēc tās izmantošana gan iekšķīgi, gan ārīgi palielina dzīvības potenciālu. Mūsdienās masāžas ir pārvērstas par baudas gūšanas procedūru tāpēc tām ir lielas cenas, lai gan izmantojot ajūrvēdas eļļas, pašizmaksas ir diezgan augstas. Bet cilvēks var eļļoties ar pārtikas veikalos iegādājamām eļļām, piemēram, vīnogu kauliņu eļļa, kas ir viena no visneitrālākajām eļļām. Litrs pārtikas veikalā maksā 3,5 - 4 latus, bet speciālā attīrītā tāda paša nosaukuma eļļa ajūrvēdas piederumu veikalā maksā 16 latus litrā. Neapšaubāmi, ka pēdējās kvalitāte ir labāka, bet vai 4 reizes? Ņemot par pamatu šos vienkāršos apsvērumus un aprēķinus, var droši doties uz tuvāko pārtikas veikalu un iegādāties vīnogu kauliņu eļļa (kas derēs faktiski visiem) un sākt ikdienas vai iknedēļas eļļošanās procedūras. Galvenais, kas jāņem vērā: eļļa pirms lietošanas jāuzsilda silta un jāsmērē uz ķermeņa virzienā no augšas uz leju (lai nomierinātos un gūtu atslābumu, šis ir galvenais nosacījums, ja smērēs pretēja virzienā, nemiers tikai pieaugs). Sīkāk par eļļošanas procedūrām var lasīt Latvijas Avīzes 2012.gada Ezotērikas gadagrāmatā, materiāls saucas "Tehniskā apkope" (https://www.draugiem.lv/blogs/?p=6018606&highlight=tehnisk%C4%81), turpat var sameklēt materiālu "Vai latviešiem ir vajadzīga ajūrvēda?" (https://www.draugiem.lv/blogs/?p=6018600&highlight=aj%C5%ABrv%C4%93da).

Vispārīgi ieteikumi eļļošanās procedūrām

Regulāra eļļošanās uzlabo vispārējo veselības stāvokli. Tie cilvēki, kuri ir sākuši eļļoties, ir atteikušies no jebkādu kosmētisko krēmu lietošanas, jo ādas stāvoklis ir nesalīdzināmi labākā stāvoklī un uzlabojas pašsajūta.

Tāpat tā der stresa noņemšanai pēc smagas darba dienas, īpaši, sausajiem un kustīgajiem cilvēkiem. Eļļu smērē uz visa ķermeņa virzienā no augšas uz leju un pēc tam iet siltā vannā, dušā vai pirtī (ne vairāk par 60 grādiem). Tas pats derēs arī pie bezmiega. Pēc tam var droši lietot mazgāšanās līdzekļus, viss būs labi - nežūs āda, neveidosies blaugznas.

Pirms iešanas pirtī var eļļoties ar piemērotu eļļu (karstajiem jeb pitta došas cilvēkiem nedrīkst smērēt karsējošās eļļas: valriekstu, sezama, saulespuķu, kokvilnas, ciedru, utt.), lai pastiprinātu pirts efektu, jo pirts procedūras ir domātas, lai uzlabotu vielmaiņu un mikrogremošanu, kas dod toksīnus izvadošu efektu.

Ja nav iespējams regulāri veikt vispārējo ķermeņa masāžu ar eļļu, tad regulāri vajag masēt galvu, ausis un kājas. Galvu, jo tā ir fiziskās vadības centrs (galvas masāžai vislabākā ir mandeļu eļļa, jo tā iedarbojas pa tiešo uz nervu sistēmu un galvas smadzenēm). Ausis jūtīgākais orgāns, kas nepārtraukti mijiedarbojas ar apkārtējo pasauli. Kājām ir vislielākā slodze.

Galvenais visās šajās procedūrās, nežēlot eļļu, jāraugās, lai smērējoties nebūtu sausuma sajūtas. Eļļu smērē, lai tā vairāk iesūcas ādā, tāpēc šai procedūrai ir jāatvēl pietiekoši liels laiks. Kā piemēru varu minēt tādu faktu, visa ķermeņa masāžai, kas ilgst sākot ar stundu, aiziet ne mazāk kā 200 ml eļļas. Protams, cilvēkam pašam priekš sevis nebūs tik daudz laika, bet 15 - 20 minūtes dienā vajadzētu atrast, lai jūtami uzlabotu savas veselības stāvokli.

Vēlreiz atgādinājums par pareizām un nepareizām kustībām, jāatceras vien: kustība uz leju nomierina, uz augšu - uzbudina.

Eļļas procedūras der arī bērniem, tas ir labvēlīgi viņu augšanai un veselības stabilizēšanai šajā grūtajā laikā.

Un visbeidzot ir jāņem vērā apstākļi, kad nav ieteicams eļļoties vai veikt masāžas. Jāskatās, kādi aizliegumi pastāv ajūrvēdā attiecībā uz eļļošanās procedūrām, jo mūsdienu medicīnā profilakses tikpat kā nav, ir tikai neatliekamā palīdzība.

 

Joga

Jādara praktiski un tikai instruktora pavadībā. Galvenais, kas jogā tiek panākts - ķermenis un prāts dara vienu un to pašu darbību. Augstākā jogas būtība - savienošanās ar Visaugstāko, jo vārds joga tulkojumā no sanskrita nozīmē savienot.

 

Ierobežojumi - askēzes

Askēze ir labprātīga atteikšanās no zināma veida komforta, atteikšanās no baudām, lai koncentrētu savu personīgo dzīvības enerģiju. Grūtības palīdz koncentrēt enerģiju un dzīves ilgums palielinās, savukārt komforts, labklājība un pārticība rada slinkumu, kas samazina dzīves ilgumu. Vienkāršas askēzes ir gulēšana uz cietas virsmas, dienas režīma ievērošana, dažādi gavēņi, fiziskas grūtības. Izvilkumi par askēžu spēku no sena vēdiskā traktāta Manu Samhita (Cilvēces likumi).

 • Pateicoties askēzei, cilvēks var iegūt garīgas zināšanas, labu veselību un sasniegt augstākās pasaules.
 • Ar askēzes palīdzību cilvēks var pārvarēt nepārvaramo, sasniegt nesasniedzamo, jo askēzes spēks pārspēj visu.
 • Cilvēks no grēka vai kādas nepareizas darbības var atbrīvoties ar bargas askēzes palīdzību.
 • Lai ar kādu grēku cilvēks neveiktu domās, darbos un vārdos, askēzes spēks var iznīcināt un sadedzināt jebkuru grēku.
 • Vienmēr vajag censties iepriecināt, apmierināt guru, māti un tēvu, jo kad viņi ir apmierināti, tad visas askēzes ir viegli veicamas.
 • Pakļāvība tēvam, mātei un skolotājam ir augstākā askēze. Bez viņu atļaujas nevar, nav vēlams iet dharmas (reliģijas, sava svētā pienākuma izpildes) ceļu.
 • Pastāvīga vēdu apgūšana, prāta un ķermeņa tīrība, meditācijas un askēzes, un līdzcietība pret visām dzīvajām būtnēm - dod iespēju atcerēties savu iepriekšējo dzimšanu.
 • Zināšanas, askēzes, uguns, svētīts ēdiens, zeme, jutekļu un prāta kontrole, ūdens, govs mēsli, vējš, svētie rituāli, saule un laiks - attīra ar netīrumiem saistīto dvēseli, kas ir iemiesojusies materiālajā ķermenī.
 • Ūdens attīra ķermeni, prātu attīra patiesīgums, saprātu - transcendentālās zināšanas, dvēseli attīra askēzes un Patiesības izzināšana.

Tie ir daži nosacījumi, kas atrodami senajos tekstos. Jebkurā garīgajā praksē ir atrodami daudz ierobežojumu, un tiem ir patiesi milzīga nozīme. Vienīgā problēma - saprast, kā pareizi šie ierobežojumi ir izpildāmi, lai tas nebeigtos ar saslimšanām vai sajukšanu prātā, jo var atbrīvot tik daudz enerģijas, ka neiztur ne ķermenis, ne psihe.

Zinātniskie pētījumi par ierobežojumu spēku

Izrādās, ekonomikas lejupslīdes periodi labvēlīgi ietekmē cilvēka veselību, bet ekonomikas uzplaukuma laikā vērojami pretēji procesi - palielinās mirstība un samazinās dzīves ilgums. Pie šāda secinājuma nonākuši zinātnieki no Mičiganas Universitātes (ASV). Amerikā cilvēka vidējais dzīves ilgums Lielās depresijas laikā (1929 - 1932) pagarinājies pat par 6,2 gadiem. https://www.sciencedaily.com/releases/2009/09/090928172530.htm

Redzams, ka senie teksti ir raduši apstiprinājumu mūsdienās. Tāpēc var izdarīt attiecīgus secinājumus. Nedaudz grūtību dod lielu labumu. Līdzīgs process notiek augļu dārzā, ja augļu kokus neizzāģē, tad augļi vairs nav tik labi - zūd kvalitāte un samazinās aktīvās ražošanas laiks. Vai arī, ja dārzā ir daudz nezāļu, tad tās var ņemt virsroku pār kultūraugiem, tāpēc tās vajag ravēt - apzināta piepūle. Cilvēka dzīvē ravēšana izpaužas kā savu daudzo gribulīšu ierobežošana, lai varētu attīstīt spēku saprāta attīstībai un apziņas transformācijai, kas galu galā ļautu apzināties savu dievišķo dabu. Tāpēc jau mums iedota dzīvības enerģija , lai apzinātos dievišķo sevī un spētu saskatīt to visapkārt.

 

Ačāra - pareiza uzvedība, personīgais piemērs

No uzvedības ir ļoti daudz kas atkarīgs, jo uzvedība ir darbība, kas sanskritā nozīmē "karma". Gandrīz katrs mūsdienās zina šo vēdu kultūras vārdiņu. Viena no vārda karma nozīmēm, ir cēloņu un seku likums, līdz ar to mūsu uzvedība ir tas ceļš, kurš ved uz apgaismību vai degradāciju. Kas tad ir jāņem vērā?

Galvenais, lai būtu pozitīvs efekts - VAJAG DARĪT TIKAI TO, KAM ESI GATAVS. Pretējā gadījumā visi ieteikumi nokļūst kategorijā AR LABIEM NODOMIEM CEĻŠ UZ ELLI BRUĢĒTS. Neatkarīgi no tā, kādiem līdzekļiem mēs esam piespiesti to darīt, maigi vai ne tik ļoti, ja vien mēs paši neesam to gribējuši, tad labuma nebūs nekāda. Izmaiņas izmaiņu pēc dos tikai īslaicīgu atvieglojumu, kas beigsies ar lielu vilšanos. Tāpēc, ja ir kādas šaubas, tad labāk nesākt. Salīdzinājumam, ja cilvēks ēd, kad negribas, ēdiens pārvēršas par toksīniem, ja iegūst zināšanas, pēc kurām nealkst, tad tas pārvēršas par psihiskajiem toksīniem. Pa īstam negribētas lietas saindē mūsu dzīvi. Arī strauji un pēkšņi pārtraucot kādas darbības, kuras jau ir ieradumu un paradumu līmenī, cilvēkam būs stress, kas var beigties ar psihozēm, neirozēm un citām lietām.

Cilvēka darbībām jābūt vērstām uz labumu, kas tiek visām dzīvajām būtnēm. Vislielākais labums citiem tiek, kad kļūst par normālu cilvēku. Kad viens cilvēks kļūst normāls, tas jau ir milzīgs labums visām dzīvajām būtnēm. Līdz ar to sabiedrība ir veselāka. Laimīgs cilvēks var būt tikai tad, ja apkārt citi ir laimīgi, tas nozīmē, ka katrs pats ir atbildīgs ar savu izturēšanos - vai viņam apkārt būs laimīgi cilvēki. Ja vēl nav, tad jādara viss iespējamais, lai apkārtējie kļūtu laimīgi.

Galvenais, no kā vajadzētu izvairīties: vardarbības pret citiem (izņemot tos, kuriem tas ir svēts pienākums), pret visām dzīvajām būtnēm, kā tas ir teikts Bībelē "Tev nebūs nokaut!". Tas ir galvenais princips, lai cilvēks kļūtu vesels, dzīvotu ilgāk un laimīgāk, jo mūsu darbi saista mūs ar tām dzīvajām būtnēm, kurām esam nodarījuši labi vai ne tik ļoti. Un šī brīža stāvoklis parāda, cik daudz mēs esam darījuši labu un cik sliktu. Ja nav īpaši labi, tad jādara viss iespējamais, lai pret citiem sāktu izturēties labi. Un nevajag to atlikt uz vēlāku laiku, varbūt tas nemaz nepienāks.

 

FILOZOFU AKMENS

Cilvēki vienmēr ir gribējuši sev ilgu un laimīgu dzīvi - vēlams mūžīgu dzīvi mūžīgās, neizsīkstošās un arvien pieaugošās baudās. Un to visu viņi ir meklējuši materiālajā pasaulē. Visspilgtāk rietumu cilvēkiem ir zināmi viduslaiku alķīmiķu centieni šajā jomā, kad tika meklētas metodes, kā mazāk vērtīgus materiālus varētu pārvērst zeltā. Papildus dārgumu iegūšanai viņus nodarbināja tādas vielas atrašana, kas garantētu mūžīgo dzīvi. Kādi vien līdzekļi netika izmantoti, pat tikumīgas jaunavas tika upurētas, lai varētu paildzināt savu eksistenci. Diemžēl vai par laimi šāds eliksīrs netika atrasts.

Reliģiskajos tekstos ir teikts, ka matērija nav mūžīga, līdz ar to meklēt mūžīgās jaunības eliksīru materiālajā pasaulē ir bezjēdzīgi - gars ir mūžīgs, Dievs, Absolūts, Pirmavots, Beznosacījuma Mīlestība. Ņemot šo par pamatu varētu rasties secinājums, ja jau mums kaut kā pietrūkst, tad vajag iet pie tā, kuram tas jau ir. Piemēram, ja man nav naudas, tad es eju pie tā, kuram nauda ir. Ja es vēlos apgūt svešvalodu, eju pie tā, kuram jau šīs spējas ir. Ja es vēlos iemantot mūžību, tad, acīmredzot ir jāvēršas pie tā, kuram mūžība pieder. Ir vienkārša likumsakarība, ja mēs veidojam attiecības ar personībām, kurām ir noteikta veida vērtības, tad arī mums kaut kas atleks, arī mums tiks labumiņš. Ja mēs veidosim attiecības ar Visaugstāko, tad arī no Viņa varenības, spējām un iespējām mums kaut kas tiks. Kā var izveidot attiecības ar šo objektu, Personību? Tieši tāpat kā ar visām citām personībām, jānosauc viņa vārdā. Tas ir mūžīgās dzīvības un mūžīgās jaunības iegūšanas noslēpumu noslēpums. Dažādi reliģiskie teksti vēsta, ka tikai atkārtojot Dieva vārdu mēs varam iegūt mūžīgo dzīvi un mūžīgo patvērumu: Kristietisms, Islāms, Vēdas - visi vēsta vienu un to pašu. Un tas ir pamatu pamats visai mūsu eksistencei, pārējās lietas ir otršķirīgas: gan ēdiens, gan uzvedība, gan citi līdzekļi. Centrā vajag nolikt to, kam viss pieder, kas mums visu dod, un pārējais pats pieliksies klāt. Vislabākā meditācija mūsu laikmetā, kas palīdz nomierināt prātu, iegūt mieru un drošības sajūtu, ir mantra (mantra tulkojumā no sanskrita nozīmē - atbrīvot/pasargāt prātu) meditācija, kad tiek atkārtots Dieva vārds vai Dieva vārdi. Mierīgs prāts ir neizsīkstoša spēka, veselības, laimes un prieka avots. Tikai mierīgs cilvēks var būt laimīgs, ja nav miera, tad kā var būt laimīgs. Nervi būs veseli un arī vecmāmiņas varēs mierīgi uzelpot. Iegūstot augstāko vadību, ko mēs ikdienā saucam par sirdsapziņas balsi, cilvēks aizmirsīs par stresu, nebūs vardarbīgs pret citiem, pilnvērtīgi izmantos savu laiku, spēs kontrolēt savus jutekļu un prātu, spēs vadīt savu dzīvi. Cilvēks vadīs savas dzīves notikumus nevis skraidīs šo notikumu pavadā gluži kā suns, kurš skrien no viena staba pie otra un nevar apstāties. Kļūstot par savas dzīves saimnieku, iestājas pilnvērtīgi padarīta darba sajūta. Varbūt tas ir tāds labs dzīves mērķis, uz kuru tiekties?

Mārtiņš Geida

Komentāri (2)  |  2012-04-04 00:17  |  Skatīts: 13362x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Elīna* - 2012-10-13 00:12
Labdien, Mārtiņ!

Mani ieinteresēja padoms par safrāna lietošanu (Safrāns - garšvielu karalis. Silda uz pannas, kad sāk smaržot, liek siltā pienā un dzer. Daudz dzīvības potenciāla. Toksikoloģijā viena no stiprākajām pretindēm, īpaši nervu toksīniem. )

Mans jautājums: cik daudz safrāna pievieno uz cik lielu piena daudzumu? Cik reizes dienā un kad ( no rīta vai vakarā ) var dzert šādu dzērienu? Un cik ilgi ( dienas ) var dzert šādu dzērienu?

Paldies!
Elīna

Preludija* - 2014-10-16 20:24
Elīna, safrāns ir garšviela, kura pie mums maksā bargu naudu, bet Kanāriju salās, kura ir šīs garšvielas zeme, iegādājos to, par 2.00 EUR pieklājīgu maisiņu.
To pievieno arī daudziem ēdieniem. Vairāk gan austrumu garšu ēdieniem.
Geida jau nu uz šādiem jautājumiem neatbildēs. Nav nedz pavārs, nedz profesors. Vai atkal kādu sviestu izdomās.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ