Mārtiņš Geida: Mūžīgās jaunības eliksīrs 1.daļa


 MŪŽĪGĀS JAUNĪBAS ELIKSĪRS

Vecmāmiņas saka, ka visas slimības ir no nerviem. Tas ir tikai daļēji precīzi, jo patiesībā nervi ir energoapgādes sistēma organismam, tā ir elektrolīnija, bet elektrostacija ir sirds. Šajā elektrostacijā katram jau ir ielikts atšķirīgs dzīvības enerģijas daudzums. Vēl to var salīdzināt ar akumulatoru, kad tas ir tukšs, tad attiecīgo ierīci iedarbināt un izmantot nevar. Līdz ar to var teikt, ka cilvēka dzīves kvalitāte ir saistīta ar organisma iekšējo rezervju daudzumu, jo mazāk šīs enerģijas, jo vairāk cilvēks slimo, jo vairāk enerģijas - slimo mazāk. Pie tam, ja cilvēkam ir ļoti daudz iekšējo rezervju, viņš var izturēt milzīgas slodzes un nenogurt, uzturēties ekstremālos apstākļos un nesaslimt, arī atkarības neietekmēs šādu cilvēku organismu, var smēķēt līdz 90 gadiem un plaušas veselas u.tml. Taču, ja dzīvības potenciāls ir neliels, var nomirt arī mātes miesās vai arī pirmajos dzīves gados (ko sauc par zīdaiņu pēkšņo nāvi), vai arī cilvēks bieži slimo, nav spēka, ātri uzbudinās, alerģiskas reakcijas uz jebkuru izteiktāku kairinājumu, toksisko vielu lietošana (narkotikas, alkohols, smēķēšana) uzreiz rada veselības traucējumus.

Dzīvības enerģijas potenciāls (odžas) sadalās divās daļās: viena daļa ir saistīta ar dzīves ilgumu; otra daļa - ar dzīves kvalitāti, ātrumu.

Pirmo daļu atjaunot nevar, bet var ātrāk iztērēt, paātrināti samazināt. Otrā daļa ir atjaunojama katru dienu ar dažādiem paņēmieniem un līdzekļiem.

KAS SAMAZINA DZĪVĪBAS POTENCIĀLU?

Stress

Kā saka latvieši "miers baro - nemiers posta". Miers ir saistīts ar nervu sistēmas stabilitāti, tas laikam visiem normāliem cilvēkiem būtu zināms. Jogi savukārt saka, ka katram cilvēkam ir atvēlēts noteiktu ieelpu un izelpu skaits, kad tas izbeidzas, dvēsele atstāj ķermeni, un nekādiem līdzekļiem dabūt atpakaļ ķermenī to nav iespējams, pat par miljons latiem nevar nopirkt vienu papildus dzīves sekundi.

Nervu sistēma ir dzīvības enerģijas kvalitātes un daudzuma rādītājs. Stresa laikā paātrinās elpošana, jo organisms tiek sagatavots ekstremālām situācijām: vai nu bēgt, vai cīnīties. Vadoties no jogu apgalvojuma, var teikt, ka samazinās dzīves ilgums. Savukārt kāda zinātnieku grupa pētīja stresa situāciju ietekmi uz cilvēka organismu. Viņi konstatēja, ka stresa laikā asinsritē nonāk dažādi toksīni, kurus rada negatīvas emocijas. Šie toksīni uz eritrocītiem iedarbojas līdzīgi alkoholam (https://www.youtube.com/watch?v=Y_leobB3p2w) - tie zaudē savu apvalku (pateicoties kuram eritrocīti normālā stāvoklī viens no otra atgrūžas) un salīp kopā. Kā zināms no anatomijas kursa, smalkajos kapilāros eritrocīti pārvietojas pa vienam, ja tie ir salipuši kopā, tad noteiktas šūnu grupas vairs netiek apgādātas ar skābekli un 5 - 6 minūšu laikā šūnas iet bojā. Ja rokā, kājā pāris miljoni vai miljardi šūnu iet bojā, tad nekas briesmīgs nav, jo var dzīvot gan bez rokām, gan kājām, bet, ja šie pāris miljoni/miljardi iet bojā smadzenēs, tad gan nekas labs nav gaidāms - samazinās cilvēka spēja pilnvērtīgi dzīvot un, protams, tiek veicināta slimību attīstība. Slimības samazina dzīves ilgumu un iznīcina pašu dzīvi, jo tiek patērētas organisma rezerves, lai tiktu galā ar šīm problēmām. Tādas sekas ir stresa izraisītajām fizioloģiskajām reakcijām, kad no sākuma rodas psihiskie toksīni negatīvu emociju veidā, bet pēc tam tas viss rada fiziskos toksīnus, kas ar laiku nodara jūtamus traucējumus organisma darbībā.

Saistībā ar toksīnu veidošanos var nosaukt nākamo punktu.

Nepareiza gremošanas sistēmas uguns izmantošana

No nepiemērotas pārtikas un pārēšanās veidojas toksīni. Gan vienā, gan otrā gadījumā uzņemtās barības vielas organisms pilnvērtīgi nepārstrādā. Tas, kas nav pārstrādājies, saucas vienā vārdā - toksīni, kuri "ielīp" šūnās un traucē pilnvērtīgu elektroenerģētisko impulsu apmaiņu, un pamazām tiek veidota nepareiza un nepilnvērtīga šūnu apgāde. Apmēram 20 - 30 gadu laikā veidojas neatgriezeniskas reakcijas, kuras var raksturot kā hroniskas kaites. Mūsdienu medicīna ar tabletēm mēģina ātri likvidēt to, kas ir sistemātiski veidojies šo gadu laikā. Kā var konstatēt, ka organisms nestrādā kā pulkstenis? Ir tāda meditācija, kura sauca joga nidra jeb psihiskais miegs. Šīs meditācijas laikā cilvēks savu uzmanību pievērš dažādām ķermeņa daļām. Ja nejūt enerģiju, kādā orgānā, organisma sistēmā vai ķermeņa daļā, tas nozīmē, ka dzīvības enerģija tur neplūst pareizi, līdz ar to nevar būt nekādas runas par dzīvības potenciāla pareizu izmantošanu un organisma atjaunošanu. Šāda situācija veidojas gan no psihiskajiem, gan fiziskajiem toksīniem.

Indīgu un toksisku preparātu lietošana

Šie preparāti pa tiešo izdedzina dzīvības potenciālu. Alkohols, indes, ķīmiskie medikamenti (īpaši pretsāpju medikamenti), narkotikas. Vēl Padomju Savienības valsts standartos sākotnēji bija ierakstīts, ka alkohols ir inde. Interesanti, ka kārtīgiem alkohola lietotājiem sāk trīcēt rokas un citas ķermeņa daļas, kur nu vēl skaidrāka pazīme par to, ka cieš nervu sistēma.

Saistībā ar indēm ir šāds stāsts, ja cilvēks uzņem nelielu daudzumu ļoti spēcīgas indes, tā uzreiz iznīcina viņa dzīvības potenciālu, piemēram, ciankāliju (cianīdskābes jeb zilskābes sāls) - nāve iestājas acumirklī, tās nāvējošā deva 140 mg (ir bijuši gadījumi, ar kuriem varēja iepazīties plašsaziņas līdzekļos, kad cilvēki aplēja ķiršu kauliņus ar spirtu un, dzerot šādu uzlējumu, aizgāja bojā, jo šādas procedūras laikā veidojas zilskābe, Latvijas dabā zilskābe ir ērgļpapardē), jo bloķējas dzīvības enerģijas plūsma un organisms vairs nespēj funkcionēt. Tā inde iedarbojas uz organismu. Vājākas indes dzīvības spēku atņem lēnām, cilvēka spēja izturēt ir atkarīga no viņa dzīvības potenciāla daudzuma.

Kāds teiks, kā tad ārstēties ar ķīmiskajiem medikamentiem, ja jau tie ir indīgi? Ja nemāk citiem līdzekļiem, tad nekas cits neatliek, kā ārstēties ar indēm mazās devās. Ir pat fitoterapeiti, kuri saka, ja augs nav indīgs, tad izārstēšanās no smagām slimībām nav iespējama. Kāpēc tad uz alkohola un indīgo substanču bāzes veidoties medikamenti tik ātri iedarbojas? Šie preparāti apiet visas organisma pārstrādes (aizsardzības, firewall) sistēmas un pa tiešo iedarbojas uz attiecīgo vietu. Ideāli vai ne? Jāpiebilst, ka ne visu slimību simptomiem ir vajadzīga reanimācijas mašīna. Ātru rezultātu iegūšana balstās uz cilvēka paša iekšējām rezervēm, ja medikamenti neiedarbojas, tad ārstēšanai dzīvības potenciāla vairs nav, tā pietiek tikai dzīvības dvašas uzturēšanai un organisma pamatfunkciju nodrošināšanai.

Šajā grupā vēl var iekļaut vakcīnas. Te jārunā būtu par kompleksajām vakcīnām un konservantiem, kuri ļauj tās ilgāk uzglabāt, kā arī par ātrajām vakcīnām (pirmajās 2 stundās un pirmajās 3 dienās Latvijā jaundzimušais jau saņem divas vakcīnas). Vakcīnas veicina dzīvības potenciāla nobīdi, kas pārsvarā rada imunitātes pasliktināšanos, autoimūno saslimšanu attīstīšanos, alerģisku reakciju veidošanos.

Psihostimulatoru un steroīdu lietošana

Galvenais mūsdienās izmantojamais psihostimulators ir kofeīns, to satur: kafija, melnā un zaļā tēja, šokolāde, enerģijas dzērieni. Šī preparāta īpašības veicina enerģijas palielināšanos uz organisma iekšējo rezervju rēķina. Kafijas krūzītes devas iedarbība izbeidzas pēc 3,5 - 4 stundām, sākas atslābums, kura laikā stipri samazinās darba spējas un prāta aktivitāte, lai to noturētu attiecīgajā līmenī, jāuzņem jauna deva, un tā ļoti ātri izveidojas pieradums - cilvēks vairs nevar dzīvot bez ārējiem stimulatoriem, līdz ar to zaudē spēju sajust to slodzes robežu, kas organismam nodara neatgriezeniskus kaitējumus. Bērnus arī sāk savlaicīgi pieradināt pie šī preparāta, izmantojot kakao. Galvenais, ka to jau sāk dot bērnudārzā.

Steroīdi iedarbojas, stimulējot organisma iekšējās rezerves, kā rezultātā no ķermeņa var dabūt unikālus rezultātus, kuri beidzas, kad dzīvības potenciāla izmantošana sasniedz kritisko robežu, kad tas ir atlicis tik daudz, lai tikai uzturētu organismam svarīgās dzīvības funkcijas. Ķermenis pēc šādas apstrādes faktiski sabrūk, jo šūnas vairs nespēj pilnvērtīgi atjaunoties.

Augstas un zemas frekvences starojums

Rentgens, datortomogrāfija, radaru iekārtas, u.c., mūsu virtuvēs arī ir iemaldījies šīs grupas agregāts - mikroviļņu krāsns. Rami Blekta interneta vietnē www.bleckt.com ir aprakstīts pētījums, kur divi augi tiek laistīti ar ūdeni, viens no tiem saņēma ūdeni, kuru apstrādāja mikroviļņu krāsnī - mēneša laikā mikroviļņu ūdens augs beidza savu pastāvēšanu.

Profesionāls sports, palielināta slodze

Palielināta slodze organismam ir kara stāvoklis, kura laikā tiek mobilizētas organisma rezerves cīņai. Profesionālajiem sportistiem organisms ātrāk nolietojas. Visiem droši vien ir zināma maratona izcelšanās vēsture, kad grieķi uzvarēja persiešus pie Maratonas, tad viens no kareivjiem, lai ātrāk pavēstītu ziņu par uzvaru, noskrēja laimīgos 42 kilometrus maksimālā tempā, nodeva ziņu par uzvaru un izlaida garu (lai arī dokumentāli šī ziņa neesot apstiprināta, tomēr tas labi parāda, kā cilvēks var ātri iztērēt savas iekšējās rezerves). Viņš šajā laika posmā, skrienot ar maksimālo ātrumu, izdedzināja savu atlikušo dzīvības potenciālu - iekšējās rezerves, kuras normāla patēriņa apstākļos dotu iespēju nodzīvot vēl vairākus gadus!!!

Cits piemērs - bokss ir ļoti kaitīgs sporta veids. Sitieni pa galvu ātri iznīcina dzīvības potenciālu. Rezultāts Pārkinsona slimība, kura parādās arī pie intensīvas seksuālās dzīves, kā arī narkotiku lietošanas.

Šajā sakarā jāsaka, ka nevajag jaukt fizisko kultūru ar sportu, tās ir pavisam atšķirīgas lietas. Fiziskā kultūra ir labvēlīga organismam, ļoti labi piemēri no fiziskās kultūras kategorijas - taidzi, cigun, ušu. Var teikt tā, ¼ slodzes un pusslodze atveseļo organismu.

Pie šī var pieskaitīt arī ekstremālas situācijas un apstākļus. Liels aukstums, liels karstums. Piemēram, kas notiek ar maziem, sīkiem augiem, kad atnāk pavasara salnas? Tie zaudē dzīvības enerģiju un iet bojā. Kas notiek ar akumulatoriem aukstā laikā? Tie zaudē enerģiju un izlādējas, īpaši to var pārbaudīt ar kabatas baterijām, nolieciet aukstumā. Lielāki augi nezaudē visu dzīvības potenciālu ekstremālākos apstākļos, jo viņiem tā spēka ir vairāk. Diemžēl cilvēki ir kļuvuši nejūtīgi, tāpēc viņi sevis ārstēšanā un profilaksē izmanto līdzekļus, kuri ilgstošā laika periodā rada tikai sarežģījumus, piemēram, krionsaunu izmantošana, iešana saunā ar sekojošiem kontrastējošiem pasākumiem - ledus auksts ūdens utt.

Pārmērīga runāšana

Nerunāšanas solījums ir sastopams dažādās reliģijās, interesanti, kāpēc viņiem tas ir tik nozīmīgi? Tāpēc, ka klusēšana ļauj neiztērēt ļoti daudz enerģijas, pa vēl jo vairāk, enerģija krājas un to var izmantot savas apziņas transformācija un garīgās pasaules sasniegšanai. Kas par to teikts Bībelē: „Lūk, arī laivas, lai gan tās ir tik lielas, un skarbi vēji tās mētā, jo sīka stūre tās vada, kurp tiecas vadītājs. Tāpat arī mēle ir mazs loceklis un veic lielas lietas. Redzi, kāda maza uguns iededzina kādu lielu mežu!" (Jēkaba vēstule 3:4 - 5). Vienā Vēdu tekstā arī ir labi par mēli pateikts „Nosvērts cilvēks, kurš spēj savaldīt runas, prāta, dusmu, mēles, vēdera un dzimumorgānu tieksmes, var pieņemt mācekļus visā pasaulē." Norādījumu nektārs 1.pants. Mēle ir kā stūre, kas virza lielu kuģi. Mēle ir pamatu pamats, lai sāktu kontrolēt savu dzīvi. Kas nekontrolē mēli, tas nekontrolē savu dzīvi. Kā saka latvieši "klusēšana zelts - runāšana sudrabs".

Droši vien daudzi būs piefiksējuši, ka asa sižeta filmās, kad kāds varonis smagā stāvoklī nokļūst slimnīcā, viņam neļauj runāt, jo... tas stipri atņem spēku. Iespējams, ka kāds šādu stāvokli ir izbaudījis uz savas ādas - ir tik slikti, ka runāt nav nekādas vēlēšanās. Klusu ciešanas zvērests "omerta" Itālijā ļauj dzīvot ilgāk tiem, kas kaut ko ir redzējuši saistībā ar mafijas darbību. Par nodevību tur vienkārši ir nāves sods (gluži tāpat kā jebkur citur kriminālajās aprindās noklusēšana ļauj saglabāt dzīvību). Totalitārā režīma valstīs klusēšana jeb patiesības nerunāšana par to, kas notiek, arī ļauj saglabāt savu dzīvību un turpināt eksistenci. Ko tad runāt? Senie raksti iesaka runāt tikai par tādām lietām, kas dod citiem labumu, kas nerada trauksmi - nedrīkst izplatīt sliktas ziņas, jo tas ir viens no vardarbības veidiem. Sokrāts deva tādu formulējumu: sacītajam jābūt patiesam, jārada pozitīva gaisotne un lai no tā var gūt patiesu labumu (kas attīsta cilvēku cilvēkā).

Dienas režīms

Ja cilvēks aiziet laicīgi gulēt 21.00 (22.00), tad dzīvības potenciāls atjaunojas, jo vienīgais laiks, kad dabiskā veidā atjaunojas dzīvības potenciāls, ir no 21.00 (22.00) - 24.00, ja cilvēks jau ir aizmidzis. Šajā laikā ir visgarākās dziļā miega fāzes, kuru rezultātā nervu sistēma maksimāli atpūšas. No zinātniski medicīniskā viedokļa šajā laikā visvairāk izstrādājas melotonīns, kurš nodrošina labu miegu un atbild par organisma sistēmu saskaņotu darbību. Regulāri ejot gulēt pēc 24.00, dzīvības potenciāls neatjaunojas un veidojas virkne priekšnosacījumu dažādām problēmām nākotnē, katram savas laiks, kad tas notiks, jo atkal jāatkārto - mums visiem ir atšķirīgs šis enerģijas daudzums. Var jau teikt, ka es esmu pūce, un savādāk nevaru. Diemžēl dabas likumi uz visām dzīvajām būtnēm darbojas vienādi, tos ievērojot enerģijas daudzums palielinās, neievērojot - būtiski samazinās. Naktī uzdarbojas tie, kuriem nepatīk dienas gaisma, līdz ar to attīstās noteikta veida nosliecas un raksturīpašības, kuras astroloģiskajā kartē norāda ēnas planēta Rahu (augšupejošais mēness mezgls klasiskajā astroloģijā). Ja ir vēlēšanās atbrīvoties no hroniskām kaitēm, bezmiega, trauksmēm, tad pirmais galvenais nosacījums - JĀAIZMIEG LĪDZ 22.00, tad pamazām sāks krāties iekšējās rezerves un dzīve ies uz augšu.

Viena no odžasa īpašībām, ko var pieminēt saistībā ar miegu - vēsums (vēss). Ja cilvēks labi sasedzies guļ vēsā istabā, viņš atpūšas daudz labāk, līdz ar to vairāk atjaunojas dzīvības potenciāls. Jo augstāka istabas temperatūra, jo sliktāk cilvēks atpūšas, sevišķi tas izpaužas vasarā, kad saules pusē guļamistaba stipri uzkarst un arī nakts ir silta. Šādā situācijā bez kondicioniera normāli pagulēt nav iespējams, dzīvības potenciāls neatjaunojas, un cilvēks no rīta pamostas neizgulējies un neatpūties.

Seksuālās attiecības un iekāre

Jebkurā reliģijā celibātam jeb dažādas pakāpes atsacīšanās no seksuālajām attiecībām ir ļoti liela nozīme, jo ar seksa palīdzību tiek pazaudēts visvairāk enerģijas (lai gan mūsdienās popularizē pavisam ko citu, jāpiebilst, ka lielākoties tiek popularizētas lietas, kas cilvēkam rada papildus problēmas dzīvē, jo šajā laikā lielāko peļņu iegūst ar kaitīgo un degradējošo produktu palīdzību; sekss, alkohols, narkotikas, vardarbības produkti, azartspēles). Sekss piesaista dzīvās būtnes zemākajam (dzīvnieciskajam) eksistences līmenim. Mūsdienu cilvēki to sauc par mīlestību, lai gan vēlme pēc seksa nozīmē vēlmi izmantot otru savu iegribu, savas iekāres apmierināšanai (ja kāds piedāvā stāties seksuālos sakaros ātri pēc iepazīšanās, tad viņš vēlas tikai vienu - papriecāties, izmantot). Taču ir arī augstāki mīlestības līmeņi, kur viens otru nevēlas izmantot: draudzības jūtas vai mīlestība, kuru sauc par platonisko, kad sekss nav vajadzīgs, jo nav vēlēšanās otru izmantot. Ir vienkārši labi, kad tev tāds cilvēks ir blakus.

Astroloģiskajā kartē ir skorpiona zīme, kura fizioloģiski atbild par dzimumorgāniem, bet psihiskajā līmenī par viedumu, spēju izprast vissarežģītākās lietas uz pasaules un Visuma noslēpumus. Ar šo zīmi ir saistīts arī dzīves ilgums. Ja cilvēks pārāk bieži izmanto dzimumorgānus seksuālajiem kontaktiem, samazinās dzīves ilgums un arī spēja iedziļināties kādā tēmā, zūd gudrība, viedums. Jautāsiet, kā tas izpaužas dzīvē? Skolēni skolās un studenti augstskolās nespēj koncentrēties materiāla apgūšanai, zināšanas kļūst virspusējas, jo iekāres enerģija novirza viņus uz ko citu. Pateicoties seksuālajai revolūcijai (r - evolūcija, reversa evolūcija jeb evolūcija, kas ir pagriezta pretējā virzienā, ar „-„ zīmi) un cilvēku apziņas koncentrēšanai uz miesiskajām baudām rodas pieprasījums pēc virspusējiem un neko neizsakošiem materiāliem (interneta un plašsaziņas materiālu standarts), jo cilvēki vairs nespēj saprast garākus un nopietnākus materiālus. Pārāk agra pievēršanās seksam, masturbācijai, pornogrāfiska satura filmu skatīšanai vai pat vienkāršai seksualitātes apcerēšanai, stipri palēnina un pat apstādina intelektuālo attīstību. Ja dzīvē neparādās augstāki mērķi, kurus sasniegt, tad sākas strauja saprāta degradācija.

Saistībā ar šo ajūrvēdā tiek runāts par sēklas audu (spermatozoīdu vīriešiem un olšūnu sievietēm) zudumu. Jo vairāk pazaudē sēklaudu, jo ātrāk cilvēks paliek vecs. Tas varētu būt izskaidrojums tam, ka sieviešu vidējais dzīves ilgums ir lielāks nekā vīriešiem, jo viņas nevar pazaudēt sēklaudus tādā daudzumā kā vīrieši. Lai gan seksuālie kontakti viņām uz saprātu atstāj tieši tādu pašu iespaidu kā vīriešiem.

Neesmu īstajā vietā un laikā - savu pienākumi nepildīšana

Viens no galvenajiem enerģijas zaudēšanas veidiem. Ja cilvēks dzīve nedara to, kas viņam būtu jādara, tad:

 • viņš ātri nogurst - no rīta jau pieceļas noguris;
 • uz darbu iet, gaidot darba dienas beigas, nav apmierināts ar dzīvi;
 • maksimāla piepūle vai pat pārpūle - minimāls rezultāts;
 • viņa darbs nav pieprasīts (vajadzīgas milzīgas reklāmas);
 • apkārtējie no viņa darbības nav apmierināti (bieži gadās kaut kādas ķibeles);
 • cilvēks pats nav apmierināts un neapmierinātība pieaug.

Ja cilvēks ir īstajā vietā un laikā, ja dara to, kas viņam ir jādara, tad:

 • viņš ir apmierināts ar dzīvi un ārējie apstākļi nespēj sabojāt viņa iekšējo stāvokli;
 • minimāla piepūle - maksimāls rezultāts;
 • darbu var darīt ilgstoši un nav noguruma;
 • viņa darbs ir pieprasīts (darbojas bezvadu telefons un verbālā reklāma);
 • cilvēki ar viņa darbu ir apmierināti un tas viņiem sniedz gandarījumu.

Tas cilvēks, kurš nedarbojas atbilstoši savai sūtībai un būtībai, grēko un par grēkiem viennozīmīgi viņš gatavo sev ceļu uz Visuma tumšākajiem nostūriem. Pat tad, ja viņam labi padodas kāds darbs, bet tas nav īstais, atbilstoši viņa talantiem, tad viņš ieņem kāda cita vietu, traucējot šim kādam nezināmajam pildīt savus pienākumus. Tas Visuma kancelejā tiek traktēts kā vardarbība, par kuru saņem attiecīgas sekas - dzīvības enerģijas samazināšanos.

Viens nosacījums, kas te jāievēro - JA CILVĒKAM NAV KONTAKTA AR GARĪGU ENERĢIJU, TAD VIŅS VAR NEJUSTIES LAIMĪGS ARĪ PILDOT SAVUS PIENĀKUMUS. Var teikt, ka bez kontakta ar garīgu enerģiju cilvēks vienkārši nespēs izjust apmierinājumu.

Tie ir veidi, kā iztērēt dzīvības potenciālu ātrāk nekā vajag, samazinot savu dzīves ilgumu.
Rodas loģisks jautājums, kā samazināt enerģijas patēriņu vai to atjaunot?

ZINĀTNE PAR ILGU DZĪVI, ILGSTOŠAS JAUNĪBAS NOTURĒŠANA - RASAJĀNA

Rasajāna ir viens no 16 galvenajiem priekšmetiem ajūrvēdas universitātēs un viena no astoņām galvenajām nozarēm ajūrvēdā.
Rasajāna nodarbojas ar odžasa (atgādināšu, ka tas ir dzīvības potenciāls, iekšējās enerģijas rezerves) atjaunošanu. Odžasa terapijai ir divas daļas.

 • ideālas gremošanas sistēmas darbības atjaunošana;
 • psihoterapija (miers ir galvenais odžasa atjaunošanas pamats psihiskajā līmenī), cilvēka sadalītās personības atsevišķu gabaliņu savienošana.

Abi šie kopā ir atslēgas uz ilgu, laimīgu un apzinātu dzīvi.
Ir dažādi veidi, kā stiprināt sevī dzīvības spēku, to var izdarīt ar:

 • ēdienu;
 • ārstnieciskajiem preparātiem (dabīgas izcelsmes);
 • masāžas palīdzību;
 • jogu - piederas pie psihoterapijas, viena no labākajām metodēm, jāpiebilst, ka Latvijā īstu jogu (vai tādu, kas orientējas jogā kā psihoterapijas metodē) tikpat kā nav, jo tās jogas, kas notiek, ir līdzīga parastai vingrošanai;
 • personīgā piemēra, uzvedības palīdzību.

Ja cilvēks pareizi pielieto rasajānu:

 • labi izguļas;
 • palielinās libido;
 • vairāk spēka;
 • vairāk prieka - gribas dzīvot.

Rasajānas līdzekļu lietošana paātrina šūnu sintēzi, tāpēc pirms to lietošanas vajag attīrīties. Ja to nedara, rasajānas produktu lietošana veicinās toksīnu pieaugumu!!!

Nedrīkst izmantot rasajānu:

 • nekulturāli, asociāli un antisociāli cilvēki - kas nemāk pareizi izturēties, veidot attiecības ar dažādiem objektiem: Dievu, cilvēkiem, dabu;
 • nesavākti cilvēki, kas nevar sevi uzturēt, kurus nevar noturēt rāmjos, kuriem nav paškontroles.

Kāpēc nedrīkst izmantot? Palielinās dzīvības enerģijas daudzums, kas kulturāliem cilvēkiem izpaužas caur pozitīvajām īpašībām, bet nekulturāliem cilvēkiem caur negatīvajām, jo viņi jau tā nespēj sevi kontrolēt un ja vēl papildu pievadīs enerģiju, tad viņu aktivitātes ierastajā dzīves vidē vēl tikai palielināsies, notiek tieši tādi paši procesi kā mēslojot dārzu - aug ne tikai kultūraugi, bet arī nezāles, diemžēl jāsaka, ka nezāles aug ātrāk un labāk, un noēno kultūraugus. Šiem cilvēkiem ļoti labi der ķīmiskā medicīna, vismaz būs mazāk spēka, lai nodarītu kaitējumu sev un sabiedrībai.

Mārtiņš Geida

Turpinājums rakstam - "Mūžīgās jaunības eliksīrs 2.daļa"!


Komentāri (5)  |  2012-04-04 00:24  |  Skatīts: 25032x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Aigars* - 2012-05-15 23:36
Raksts labs, bet pārāk daudz grūti izpildāmu lietu. Tad jau jāiet vienkārši uz klosteri.

Dace* - 2012-05-21 21:46
Lai kaut ko iegūtu, ir jāpieliek zināmi pūliņi, kā saka, ko sēsi to pļausi.

Nez.* - 2012-09-05 02:29
Raksts ir izcils patiešām, bet mājas apstākļos ne visi to varēs izpildīt.

Preludija* - 2014-10-16 20:20
Nu Geidas kungam ir loti minimālas, vai pareizāk sakot- nekādas zināšanas par Pirtīm, kontrasta procedūrām. Šo visu var izlasīt daudzās grāmatās: Izdzīvošanas mākslā ", krievu valoda ir " ļogoķerapija... " un vēl citos vērtīgos informācijas līdzekļos.
Bet ir ļoti daudzas nepilnības, nepetiesuma, citu faktu, kuras viņš šeit apgalvo.
Nu ko, Geodas kungs, Jums vēl jālasa daudz. Un tad var sevi slavēt kā astrologu, dziednieku, reiki speciālistu utt.
To ko Jūs pasniedziet OVĢ skolā bērniem, tas ir pilnīgs " Bulšits ".


Rachelloumb* - 2016-12-24 17:58
The new XRumer 16.0 - revolution in online promotion:
artificial intelligence will help you to attract customers so effectively,
more than ever!


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ